aktuality

Nejkratší diagnostický dotazník: O problému rozhodnou dvě otázky

Milujete zábavu, ale občas přemýšlíte, jestli je vaše slabost pro hru ještě v pořádku? Dopřát si relax a odreagování, nebo i trochu adrenalinu neznamená, že máte problém. Jestli si ovšem nejste jistí, kde je hranice vašeho bezpečí, udělejte si krátký diagnostický dotazník LIE/BET, kde ze dvou otázek jednoduše zjistíte, jak jste na tom.

Lie/Bet (lhát a sázet) je nejkratší ze všech dostupných diagnostických dotazníků; má jen dvě otázky:

  1. Pocítili jste někdy potřebu sázet více a více peněz?
  2. Lhali jste někdy pro vás důležitým lidem o tom, jak moc hrajete?

Odpovězením na uvedené otázky získáte rychlé hodnocení své situace. Pokud jste na jednu nebo obě otázky odpověděli ANO, pokračujte dále s testováním například na Otázkách anonymních gamblerů nebo v našem Testu hráče. V případě, že i tyto varianty potvrdí vaše pochybnosti o bezpečnosti hraní, obraťte se na naše kontaktní centrum, kde vám doporučí další postup.

Otázky v testu Lie/Bet nebyly vybrány náhodou. Podle studie vypracované v 80. letech americkými lékaři, v součinnosti se spolkem Anonymní Gambleři, jsou právě tyto dvě oblasti to, co spojuje nejvíc patologických hráčů – stále se zvyšující chuť hrát za víc peněz a lhaní blízkým o opravdovém rozměru jejich hraní. Tento diagnostický dotazník tak nezjistí, jak hluboký problém máte, ale dokáže určit, zda se vaše zábava pohybuje v běžném režimu oblíbených aktivit na uvolnění, nebo přesahuje hranici pohodlí a bezpečí.