aktuality

Finanční problémy jsem řešil v kasinu, neskončilo to dobře

Hra je zábava, nikoliv způsob, jak získat peníze. Pan Václav vypráví svůj příběh, jak se jeho špatná finanční situace přeměnila v závislost na hazardu.

Patřím mezi typy lidí, kteří mají rádi své věci pod kontrolou. Když jsem přišel ze dne na den o práci, dostal jsem se do velkého stresu. Přestože mi společnost nabídla vysoké odstupné, stejně jsem stále musel myslet na to, co když mi dojdou peníze dříve, než seženu jinou práci. Nemohl jsem spát, můj den začínal špatnou náladou, byl jsem podrážděný. Tím hůře se mi ovšem dařilo na pohovorech.

Když jsem už 2 měsíce nemohl sehnat nové zaměstnání, zavolal mi kamarád, že si zajdeme na pár panáků do našeho oblíbeného baru. Trochu jsme to přehnali s alkoholem a jeden náš známý navrhnul, že bychom mohli vyrazit do kasina. Koupil jsem si pár žetonů, posadil jsem se k ruletě a hned první sázka dopadla úspěchem. Během 2 minut jsem vyhrál 5.000 Kč, což mi vyrazilo dech. Pod vlivem alkoholu jsem sázel ještě chvíli a v tu noc jsem z kasina odcházel o 10.000 Kč bohatší. A tak vlastně začal můj problém. Moje hlava si vsugerovala myšlenku, že když potřebuji získat rychle peníze, vyhraji je v ruletě.

Potom už můj příběh pokračoval velmi rychle. Z kasina jsem odcházel často bez úspěchu, trávil jsem tam čím dál více času, čekal jsem na moment, kdy se má smůla zlomí a já vyhraji za svou trpělivost pořádný balík. Můj den D stále nepřicházel, začal jsem pokoušet své štěstí na automatech a na reálný svět už mi nezbýval žádný čas. Práci jsem neměl, na pohovory jsem zapomínal, moje pozornost se soustředila jenom na cíl, že musím vyhrát.

V době, kdy už jsem prohrál odstupné, půjčil jsem si na své návštěvy kasina v bance, chodily mi upomínky a kouzelná výhra stále nepřicházela, dostal jsem se do deprese. Napsal jsem zoufalou zprávu své sestře, která pro mě byla vždy vzorem. Musel jsem přiznat všechno – dluhy, závislost na hazardu, žádná práce v dohledu. Sestra neváhala ani minutu a začala aktivně hledat pomoc. Jako můj největší problém správně určila psychiku – požádala psychologa, aby se mnou promluvil. To byl nejdůležitější moment v mé cestě zpět k normálnímu životu.

Psycholog mi vysvětlil, že moje posedlost kasinem není klasická závislost, ale hledal jsem v ruletě a automatech způsob a řešení jiné situace, což bylo následkem ztráty zaměstnání. Nešlo o potřebu sázet, ale získat peníze, které by mi kompenzovaly výplatu, nicméně jsem v určité chvíli zapomněl, že chci na prvním místě hlavně práci.

Vyrovnal jsem se s celým svým problémem, dal jsem se do pořádku hlavně po psychické stránce a našel jsem si práci. Nyní mi zbývá jenom pár splátek z mého dluhu bance, ale už se blíží konec a já budu mít tuto životní kapitolu za sebou. Na hazard jsem nezanevřel, protože teď už vím, že nikdy nebyl mým hlavním problémem. Z důvodu prevence hraji jenom online a s nastavenými herními limity, ale jsem si jistý, že bych je ani nepotřeboval. Od té chvíle, co jsem si uvědomil, že hra je jenom zábavou, nikoliv způsobem, jak vydělat peníze, už mě ani nenapadne spojovat dohromady hazard s finanční pomocí.

Je vám to povědomé? Vyzkoušejte si test, ať zjistíte, jestli máte své hraní pod kontrolou na https://hrajsrozumem.cz/test. Našim cílem je, aby hra pro vás byla zábavou. Nastavte si své herní limity, ať víte, kolik času a peněz chcete do sázení investovat.