aktuality

Vyhrával jsem, a tak jsem sázel dál

Na začátku všeho stála má obliba ve sportovních utkáních. Nejen, že jsem hrál hokej, kterému se stále trochu věnuji, ale sledoval jsem i fotbalové, basketbalové a tenisové zápasy. A když se ke mně poprvé dostala možnost vsadit si na vítězství a já vyhrál, byla to neuvěřitelná euforie. Sázení pro mě znamenalo společenskou událost, s kamarády jsme sledovali každý zápas a napjatě čekali, jak dopadne. Zlomilo se to ve chvíli, kdy se z akce s přáteli stala aktivita, která mi nejen vzala čas na rodinu a přátele, ale tvrdě zasáhla i rodinný rozpočet.

Není to jen o penězích

Když vyhráváte, máte pocit, že tomu rozumíte, že jste orientovaní ve hře a prostě víte, jak to dopadne. Spoléháte na pravděpodobnost a podceňujete náhodu. A když vás to vtáhne natolik, že začnete utrácet i rodinné úspory, měla by se rozsvítit červená kontrolka, která mi chyběla. Abyste chybějící finance začali vydělávat zpět, začnete sázet po nocích a sami. Nejen, že se z fajn akce s přáteli a chvilkové zábavy stane vidina rychlé možnosti, jak vydělat ztracené peníze zpět, ale začne vám i tvrdě zasahovat do soukromí a rodinného života. Refinancujete hypotéku, půjčujete si po známých a začínáte otevřeně mluvit třeba i o rozvodu.

Nebojte se o tom mluvit

I když se mi občas zadařilo a naše rodinná situace se díky tomu zlepšila, šlo to pak naráz dolů. Díky tomu, že jsem šel s pravdou ven a měl jsem podporu rodiny a přátel, tak jsem se svou začínající závislostí na poslední chvíli zatočil. Kdybych o tom nepromluvil, byl bych sám – bez rodiny, přátel a žil bych asi na dluh. Hodně mi pomohly herní limity, omezil jsem tak možnost sázení na minimum. A díky tomu se mi podařilo vrátit se tam, kde jsem vlastně začínal. Sledování zápasů se opět stalo společenskou zábavou. Mám své hraní pod kontrolou.

Je vám to povědomé? Vyzkoušejte si test, ať zjistíte, jestli máte své hraní pod kontrolou na www.hrajsrozumem.cz/test. Našim cílem je, aby hra pro vás byla zábavou. Nastavte si své herní limity, ať víte, kolik času a peněz chcete do sázení investovat.