aktuality

Desatero zodpovědného sázkaře

Kurzové sázení patří mezi velmi populární druh hazardní hry. Výhra je podmíněna uhodnutím sázkové příležitosti, kterou je zejména sportovní výsledek nebo událost veřejné pozornosti. Sázení má několik oblastí, a právě nejen u nás patří k nejoblíbenějším sázení na sport.

Sázek existuje nepřeberné množství, můžete tipovat skóre fotbalového utkání mezi Spartou a Slavií, výsledek prezidentských voleb i třeba vítěze Superstar. Zatímco někteří berou sázení jako druh koníčku, který do běžných dnů přináší napětí a radost z výhry, jiní mu mohou věnovat času a třeba financí více, než si zaslouží.

Ať už jste rekreačním sázkařem nebo profesionálem, je zapotřebí mít na paměti hned několik pravidel, které vedou k zodpovědnému přístupu. S tím může pomoci „Desatero zodpovědného sázkaře“, které poradí, na co se zaměřit, aby se sázení nevymklo z rukou a zůstalo radostnou zábavou bez zbytečných problémů. Inspirujte se jím i vy.

  1. Nastavte si své limity.
  2. Stanovte si svůj finanční strop.
  3. Mějte přehled o financích i čase, které sázení věnujete.
  4. Zvažte, zda dáte přednost sázení před samotným zápasem nebo live sázení.
  5. Vyberte si váš oblíbený sport a analyzujte dané zápasy.
  6. Berte sázení jako zábavu, ne jako zdroj příjmu peněz.
  7. Dbejte na dostatečný odpočinek, relaxujte, najděte si i jiný koníček.
  8. Ověřte si, zda má sázkovka platné povolení k provozování hazardní hry a seznamte se nejen s herním plánem sázkové kanceláře.
  9. Nezapomínejte na to, že kurzové sázení patří mezi druh hazardních her. Vyvarujte se alkoholu či jiným návykovým látkám v kombinaci se sázením.
  10. Sebekázeň a sebekontrola – cesta k úspěchu.

Více informací o jednotlivých pravidlech najdete na stránkách www.nabertekurz.cz.