aktuality

Peníze a láska: Nerozlučná dvojice, která občas nejde ruku v ruce

**Už jste někdy přemýšleli, jak by nám změnilo život vyhrát v loterii miliony? Koupili bychom si krásný dům nebo jeli na cestu kolem světa a žili se svým protějškem šťastně až na věky? Na podobné otázky se zaměřil výzkum společnosti OnePoll, který se dotazoval lidí žijících v dlouhodobém partnerském vztahu, jak by se zachovali, kdyby vyhráli v loterii. A přišel s překvapivým výsledkem. Každý šestý by totiž ze vztahu odešel. **

Výhra v loterii dokáže obrátit život naruby. Výzkum sestavený z otázek zaměřených na finance i případnou výhru v loterii prokázal, že nešťastné osudy nejsou spojené s pověrou známou jako „prokletí v loterii“, ale způsobuje ho obyčejná lidská chamtivost. Partneři se podle průzkumu nedokázali shodnout, jak s penězi naloží, a také vyšlo najevo, že někteří jsou ve vztahu kvůli tomu, že je to pro ně finančně výhodnější.

Moje hra, moje výhra

Z 2000 dotazovaných partnerů žijících v trvalém vztahu každý šestý uvedl, že by partnera v případě výhry opustil. Čtvrtina lidí, kteří by zůstali, se přiklonila k tomu, že by si výhru rozdělili. Ale ne půl na půl, většina zastávala názor „moje hra, moje výhra“. Každý třetí by pak výhru před svým protějškem utajil. Překvapivě dopadla otázka, jak by s penězi naložili. Nejčastější odpovědí totiž nebyla dovolená snů, nýbrž praktické věci, jako je hypotéka, splacení dluhu a až poté nákupy.

Tip na závěr

Pokud se bojíte, že by váš vztah mohla případná výhra v loterii ohrozit, máme pro vás radu na závěr – zachovejte zdravý rozum. Nenechte se ovládnout pocitem, že nyní můžete mít vše, o čem jste kdy snili, a že vás vlastně váš partner svým přízemním životem nudí – zůstaňte nohama na zemi. Peníze nejsou všechno, i když se to tak může zdát. Přinesou mnohdy unáhlená rozhodnutí, kterých můžeme později litovat. Snažte se být v klidu, mějte své myšlenky uspořádané a dívejte se na svět s chladnou hlavou.

Stejně jako v životě, i ve hře je potřeba myslet střízlivě. I když to mnohdy není lehké, nenechte se zlákat impulzivním rozhodnutím. Držte se svých zásad a když víte, že máte slabou vůli, nastavte si herní limity. Pomohou mít mnohdy rychlá a neuvážlivá rozhodnutí trošku více pod kontrolou. Nevypínejte proto hlavu, když se na vás usměje štěstí, a hrajte vždy rozumně.