aktuality

Panna, Střelec nebo Kozoroh: Která znamení přinášejí štěstí?

Astrologie je odjakživa spojena se záhadami, které přináší naději i vysvětlení nadpřirozených jevů. Znamením ve zvěrokruhu se připisují různé vlastnosti spojené i se šťastnými čísly. Není tedy divu, že si občas vsadíme na číslo, které nám hvězdy napovídají. Existuje ale opravdu spojitost mezi horoskopem a nadějí na výhru?

To zajímalo i Australskou loterijní společnost, a proto se rozhodla udělat průzkum. Statistici spočítali, jaký podíl mají jednotlivá znamení na výhrách. Podle výzkumu se nejlépe umístili lidé ve znamení Ryb (11,6 % výher), následovali Blíženci (9,9 %), Panny (8,9 %), Vodnáři (8,5 %), Štíři (8,5 %), Býci (8,5 %), Raci (8,2 %), Lvi (7,7 %), Váhy (7,7 %) a Kozorozi (7,7 %). Na konci pak zůstali Berani (7,5 %) a Střelci (6 %). Ačkoli čísla na první pohled nevykazují výrazné rozdíly, opak je pravdou. Když srovnáte ta s nejvyšším a nejnižším podílem na výhře, zjistíte, že Ryby mají dvakrát větší šanci na výhru než Střelci.

Astrologové nebo statistiky?

Nejen šance na výhru, ale i šťastná čísla se připisují jednotlivým znamením. V případě šťastných čísel ale lidé spíše spoléhají na statistiku než na to, co říkají hvězdy. Hráči tak většinou sázejí na ta, která se už na výherních tiketech v minulosti objevila víckrát. U nás jsou známá pod pojmem výherní čísla a patří mezi ně například 7, 13 nebo 47.

I v Sazce vedeme podobnou statistiku, kdy si například u Sportky můžete stáhnout kompletní historii tažených čísel. Na webové stránky umisťujeme také nejčastěji a nejméně losovaná čísla. Nejčastějším číslem v prvním tahu je 47, naopak nejméně šťastným 45. Druhému tahu vévodí 12 a zaostává 43. Kromě toho, že si v Sazce můžete vybrat čísla podle statistik nebo náhodně, můžete využít i alternativní metody, kdy si vsadíte například podle zodiaku nebo data narození.

Buďte pozorní

Ať už se rozhodnete vsadit na základě zvěrokruhu nebo to necháte na náhodě, nezapomínejte na to, aby hraní přinášelo do vašeho života radost a zábavu. Štěstí totiž znamení ani statistiky nepřinesou, to si musíte obstarat sami. Například tím, že nedovolíte, aby hra ovlivňovala váš čas trávený s rodinou, přáteli nebo jinak negativně zasahovala do osobního života.

Zdroj: thelott.com