aktuality

Chystáte se o Vánocích darovat malým dětem los? Přemýšlejte znovu

Vánoce patří k nejkrásnějším svátkům v roce, a to zvlášť pro děti, které se každoročně těší na příchod Ježíška. Rozzářené dětské oči jsou pak největším potěšením, které se může rodičům dostat. Kromě velkých dárků spousta z nás přiloží pod stromeček i malou drobnost pro štěstí – stírací los. Mimo to, že jím rozhodně potěšíte dospělou část rodiny a přátel, měli byste zbystřit, chystáte-li se jím obdarovat děti.

Stírací losy bývají nedílnou součástí vánočních dárků. A není se čemu divit, seškrabávání výherních čísel nebo symbolů je oblíbenou, veselou aktivitou, a to obzvlášť tehdy, sleduje-li nás u toho celá rodina. A proto losy dostávají někdy i malé děti. Přestože je v nejlepším úmyslu ratolest potěšit, měli byste mít na paměti, že jsou určené dospělým až od 18ti let a malým dětem do rukou nepatří.

Los pro děti? Jedině plyšový

Právě euforie z výhry a tužba neustále zkoušet štěstí může v dětech vzbudit pocit, že chtějí štěstí pokoušet znova a znova. Tento pocit si mohou nést i do dalších let a v některých případech, i když výjimečných se mohou zážitky z útlého dětství přenášet i do dospělosti a působit v budoucnu nepříjemnosti. Berte proto na vědomí, že stírací losy jsou formou zábavních her určené pouze plnoletým. Vybírejte proto dárečky pozorně. V dětském světě se jistě objeví i mnohem hezčí dárky a namísto stíracího losu zvolte raději toho plyšového. Uvidíte, že sklidíte ještě větší úspěch!