aktuality

Zajímavosti ze světa: 5 výherců, kteří dokázali přijít o své miliony v rekordním čase

Pohádková výhra v loterii je snem každého z nás. O tom, že přijít rychle k penězům může způsobit i neštěstí a spoustu starostí, by mohlo vyprávět 5 smolařů, kteří sice vyhráli obrovské částky, brzy ovšem dokázali o své peníze zase přijít. Přestože se může zdát, že je štěstí na vaší straně, opravdovou spokojenost vám peníze zřejmě nezaručí. Vždy záleží, jak s penězi naložíte. Hrajte proto pro zábavu a mějte dobrý plán, jak své bohatství z případné výhry zhodnotíte.

1. Servírka Tonda

Američanka Tonda Lynn pracovala jako servírka v rychlém občerstvení s vaflemi, když v loterii vyhrála 10 milionů dolarů, v přepočtu asi 231 milionů korun. Drobný zádrhel spočíval v tom, že si tiket koupila se svými kolegyněmi, kterým o milionech jaksi zapomněla říct. Když se to servírky a pekařky vaflí dozvěděly, přišla žaloba. Zde přichází první překvapení. Tonda soud vyhrála a všechny peníze jí zůstaly. Hned vzápětí ale přišlo druhé překvapení. Aby peníze ochránila před kolegyněmi, veškerou hotovost vložila do jisté společnosti a ze své rodiny udělala podílníky. Finanční výměr za darovací daň kvůli převodu výhry byl ale tak velký, že Tonda nakonec o většinu svých peněz přišla.

2. Dvakrát vyhrála, přišla o všechno

Štěstí Američanky Evelyn Adams se ani moc nechce uvěřit. Nevyhrála jen tak v loterii, vyhrála totiž rovnou dvakrát. Dohromady to bylo 5,4 milionu dolarů, skoro 125 milionů korun. Přesně v ten moment ale její série šťastných událostí skončila. Žena se rozhodla vydat do Atlantic City, známého města kasin a nočních podniků. Hned při své první návštěvě do automatů naházela čtvrtinu své výhry. Bedny postupně sežraly všechny miliony, které měla, pěkně jeden po druhém. Evelyn tak už po pár letech opět bydlela v přívěsu, který byl jejím domovem předtím, než se stala loterní multimilionářkou.

3. Popelář Michael

Devatenáctiletý Michael Carroll se živil jako popelář, když mu loterie nadělila 356 milionů korun. Stejně jako v jiných případech, i tady zapůsobilo mládí výherce, a tak pro Michaela začala jedna velká party. Poté, co si pořídil celou řadu luxusních auťáků a milionářskou vilu, začal pořádat jeden večírek za druhým. To, že na něm nechybělo spousta alkoholu a mračna kokainu, asi není nutné zdůrazňovat. Celé to trvalo jen čtyři roky, po kterých si Michael najednou začal brát úvěry, aby si mohl dál užívat svého milionářského života. Pak se rok s rokem sešel, a když byste v tu dobu zaklepali na Carrollovy dveře, doma byste ho nejspíš nenašli. Bez jediné libry v kapse totiž znovu začal jezdit na stupátku popelářského auta.

4. Důvěřivý kazatel

Kazatele Billie Bob Harrella z Texasu měli všichni opravdu rádi. Proto se s ním také přišli radovat, když zjistili, že vyhrál 716 milionů korun. A nejen to. Zatímco dřív si k němu chodili pro duševní vzpruhu nebo odpuštění, teď přicházeli s nataženýma rukama. Dobrák Billie dával a dával, až neměl za dva roky ani vindru. Tam to ale bohužel nekončí – pozemský život ho nejspíš natolik zklamal, že z něho krátce nato dobrovolně odešel.

5. Mladý a neklidný

Jonathanovi Vargasovi bylo pouhých 19 let, když v Powerballu trefil 35 milionů dolarů, 808 milionů korun. A byl to také nejspíš jeho věk, který rozhodl o tom, kam budou miliony směřovat. Jonathan už od dětství miloval wrestling a také sledování reality show. Proto se rozhodl, že oba svoje koníčky spojí a stane se producentem reality show Wrestlicious. V ní se měly utkávat spoře oděné kočky z celých Spojených států. Na televizních obrazovkách byla nakonec odvysílána jen jediná série a pořad je také často zařazován mezi nejhorší show o wrestlingu, které kdy byly natočeny. Aby toho nebylo málo, profesionální manažer Jimmy Heart, který měl Vargasovi s výrobou show pomáhat, prý výherce obral o všechny peníze, které měl, a Jonathan tak nakonec skončil na nule i bez své tolik chtěné televizní show.